100-річчя Путивльської церкви ЄХБ

18 вересня 2022 року в Путивлі відзначали День подяки Господу за врожай, а разом з тим ще одне особливе свято – 100-річчя церкви євангельських християн-баптистів у місті. Подібні свята – це особлива нагода для подяки Богу, адже Він зберіг і провів Свою церкву через безліч різних випробувань і спокус.

Помісна церква мала радість зустрічі з гостями із Києва, Сум, Глухова та Бурині.

На початку святкового зібрання пастор Артем Бакаєв розповів присутнім історію Путивльської церкви, презентуючи старовинні фотографії і зачитуючи свідчення старожилів церкви.

Проповідуючи, заступник голови ВСЦ ЄХБ Сергій Мороз нагадав, що церква Божа мала багато ворогів, які не дозволяли розповсюджувати Боже Слово, забороняли відкривати доми молитви, але Бог все одно діяв. «Церква Божа – живий Божий організм. Ніщо не може її здолати», — наголосив проповідник і додав: «Якби не робота Святого Духа, церква не святкувала б і 10-річчя свого існування». Після своєї проповіді служитель закликав присутніх до молитви з подякою.

Після того слово мав представник Біблійної місії і колишній член помісної церкви Роман Білоусов. Він акцентував свою увагу на тому, що саме церква активно брала й бере участь у житті народу. Саме члени церков стали першими волонтерами, які поїхали в деокуповані міста з допомогою для нужденних. І все це має також служити для Божої слави.

Бог піклується про свою церкву. Саме тому під час загальної молитви пастори Михайло Пимоненко і Віктор Золотарьов подякували Спасителю за хліб тілесний і хліб духовний – Біблію. Про це ж проповідував і старший пресвітер Сумської області Сергій Мазур. Він наголосив на тому, що для життя одного фізичного хліба недостатньо. Люди потребують Слова Божого. «Важливо не забувати про Бога при всьому тому, що відбувається, навіть коли погріб заповнений усім необхідним. А Бог любить і піклується про нас».

Свято церкви було прикрашене чудовими піснями, які виконувала для слави Христової молодь із сумської церкви «Дім Євангелія».

Подяка нашому Господу за Його благодать і любов до Своєї церкви.

Олександр Ходак

Нагадаємо, що 25 вересня 2016 року церква «Воскресіння», що у м. Шостка також відзначила 100-річний ювілей.