Дитячий християнський табір «Discovery»

З 6 по 13 липня церква «Дім Євангелія» (м. Суми) мала благословенну можливість провести дитячий похід, назва якого вже вказувала на відкриття учасниками чогось нового, цікавого та захоплюючого.

1

Зустрічав дітей, які щойно прибули до місця проведення літнього табору, перевдягнений Робінзон і з захопленням розповідав про безліч відкриттів, які ще доведеться юним мандрівникам пережити. Після цього діти були розділені на 5 вікових команд з такими назвами: «Дайвери», «Альпіністи», «Археологи», «Шукачі» та «Фотографи» й познайомились зі своїми наставниками. Найменші дітки – діти співробітників табору, також придумали собі назву «Відкривашки».

19

Ранок у таборі починався із ранкової зарядки, яка допомагала прокинутися, набратися бадьорості. Потім на всіх чекав корисний сніданок, люб’язно приготований працівниками кухні. Після цього групи по-черзі відвідували «Таємну Кімнату» – окремий намет зі змінними тематичними декораціями, презентаціями та озвученням. Там діти слухали від перевдягнених у тематичні костюми наставників деякі географічні та історичні відомості. Обов’язково проводилась паралель з величчю Бога, Його якостями і підводився підсумок, який стосувався теми дня. Відвідування цього особливого намету завершувалось смачним гостинцем від ведучого Кімнати.

7

Після цього маленькі відкривачі збирались під шатер, щоб слухати урок, вивчити золотий вірш із Біблії, прославити Бога в піснях. Кожен день у поході мав свою тему. Так, у перший діти потрапили в «Джунглі» й дізнались про Бога-Творця, про те, яким чином і для чого була створена земля, люди. Другого дня у вихованців табору була можливість поринути в «Океан Божої любові» і впевнитись у тому, що «ні вишина, ні глибина, ані інше яке створіння не зможе відлучити нас від любови Божої, яка в Христі Ісусі, Господі нашім!» (Рим. 8:39). Тема третього дня звучала так: «Бог Сильний». Велич і всемогутність Бога порівнювалась із непохитними «Горами». На «Північному полюсі» наступного дня діти познайомились з такою якістю Бога як святість і чистота, дізнались, що необхідно благати Господа як Давид у своєму псалмі: «Серце чисте створи мені, Боже» (Пс. 50:12). П’ятий день мав назву «Вулкан» і тему «Бог – справедливий і караючий». Учасники розмірковували над історією Ноя і всесвітнього потопу, над тим, що за кожну думку, слово чи дію ми повинні будемо дати відповідь перед Богом на суді. В останній день перебування у поході говорилося про «Небеса» і вічного Бога. Для подальших роздумів дітям було залишено такі думки: «Так як Бог вічний, так і твоя душа – вічна. Те як ти проведеш своє життя тут на землі — визначить твоє перебування у вічності. З Богом чи ні? Вирішувати тобі».

12

На активних і непосидючих мандрівників чекали спортивні ігри, купання у річці, смачний обід, робота з зошитами у групах, кілька цікавих і різносторонніх майстер-класів (альпінізм, туризм, виготовлення настінного годинника, катання на байдарках, хімічні досліди, запуск величезних мильних бульбашок), полуденок і загальнотабірна гра.

Після вечері діти збирались знову під шатром на вечірнє служіння, де разом прославляли Бога за Його чудові якості й щедрі благословення. Кожного вечора одна з команд брала участь у загальному зібранні, готувала співи, вірші та повчальні сценки. Особливо об’єднували всіх яскраві спогади під час перегляду фотографій дня. Родзинкою табору став щовечірній «Серіал» — сценка, підготовлена лідерами, на яку з величезним нетерпінням чекали діти протягом усього дня. Головні герої «Серіалу» потрапляли у різні локації, які відповідали темі дня.

24

Чудовий час у таборі з насиченою, корисною програмою проминув дуже швидко, проте в усіх учасників залишилися теплі спогади про нього, а головне – діти дізналися про великого Бога та Його план спасіння для кожного, хто повірить у Нього.

Марія Черторижська