Сумчан об’єднала хода за сімейні цінності

Близько тисячі містян – віруючих християнських церков, представників громадських організацій, просто тих, хто підтримує традиційну родину, — взяли участь у масштабному марші за сім’ю.

Цікаво, що сумський захід (подібні акції пройшли і в інших містах України) відбувся в один день з «Маршем рівності» у Києві.

«На жаль, так співпало, — розповів представник організаційного комітету акції «За сім’ю та життя» Віталій Орлов. – Ми виступаємо перш за все «за», а не «проти». Ми за сімейні цінності, за міцні родини, за те, аби інститут традиційної сім’ї був надійно захищений у правовому полі. Разом з тим, будемо спільно, мирним шляхом протидіяти загрозі, яку несе українському суспільству ЛГБТ-пропаганда».

Організаторами акції стали християнські церкви за підтримки громадських організацій. Приєдналися і деякі політичні партії і, треба віддати їм належне, цього разу обійшлося без партійної символіки. Над плакатами «Міцна сім’я – міцна Україна», «Родина – то дар Божий» та іншими майоріли лише прапори України та Сумщини.

Зібралися учасники ходи на вулиці Харківській, звідки рушили до вулиці Соборної і – до площі Незалежності, де розгорнувся центр дійства. Спочатку, як і щонеділі – традиційне молитовне віче (щоденна молитва за мир на цьому місці триває вже більше 1100 днів).

Цього разу молитви, які виголошували не лише священники, пастори, а й їх дружини, лунали і за Україну, і за щасливі сім’ї. А ще, позаяк сьогодні відзначається Міжнародний день батька – за батьків. Прозвучала молитва і за журналістів – на думку учасників акції, роль ЗМІ у формуванні моральних цінностей у суспільстві важко переоцінити.

Після флешмобу «Ми щасливі разом», пісні «Боже, я молю за Україну» та молитви «Отче наш» у багатоголосому звучанні всього майдану настав час сімейних розваг. Локацій вистачало на всі смаки. Майданчик для романтичних побачень, ляльковий театр, безкоштовні солодощі, подарунки, розваги на надувній гірці і батуті – це було справжнє свято. Свято віри, радості, миру і життя.

Меіра Елішеві