Святкування Пасхи у Лебедині

Весною весь світ святкує Великдень – свято Христового воскресіння. Цього року воно припало на 28 квітня – в розпал буяння садів, які своїм біло-рожевим цвітом підкреслювали урочистість цього дня.

«Христос воскрес!» – слова, що неодноразово лунали та лунають із кафедри лебединської помісної церкви. Здавалося б, знайомі слова, проте, для віруючих людей це не просто святкове привітання, а найдорожчі слова, сенс життя.

На ранковому служіння першим привітав присутніх із Пасхою Олексій Приходько. Після нього говорив слово Олександр Гордієнко, який наголосив, що існування Ісуса Христа підтверджує велика кількість наукових досліджень, проте мало знати про Його існування, важливо прийняти Ісуса як свого Спасителя.

Завершив служіння Микола Безуглий, який звернув увагу на те, чи дійсно ми віримо, що Христос воскрес, чи для нас це просто формальність. Також нагадав, що одного разу кожен стане перед Господом, і як же тяжко буде тому, хто принесе на цю зустріч купу гріхів. Але сьогодні є можливість отримати прощення своїх гріхів і вічне життя без принесення різних жертв, а вірою у воскресіння Ісуса Христа.

Особливим благословенням для церкви стала участь у служінні оркестру, учасники якого разом із хором та в індивідуальному співі славили Бога.

Вечірнє служіння проходило за участі молоді. Словом Божим поділилися Олег Тріщенко, Марк Марченко та Олександр Приходько. Лунали думки про те, що Ісус проніс Свою любов до людей крізь усі страждання і випробування. Він не загордився терпіти приниження й отримати жалюгідну смерть на хресті, щоб горді могли упокорити себе та прийти до свого Творця. Звучали питання: «У що ми віримо?», «Хто для кожного з нас Христос?». Також вкотре наголошувалось на тому, що учні довго не могли повірити в те, що їх Учитель воскрес. Проте незалежно від того, віриш ти чи ні, одного разу буде воскресіння. І добре, якщо будеш в числі тих, кого Ісус забере у Своє Царство.

Крім проповідей, молодь прославляла Господа хоровим, сольним, груповим співом та віршами.

На другий день свята діти вітали церкву з воскресінням Ісуса Христа. Вони підготували насичену програму, в якій брали участь від найменших до підлітків. Дітлахи співали в хорі, мали змогу подякувати Богу у віршах і піснях.

Зі словом до присутніх звертався Яків Удовиченко. Він зосередив увагу на тому, що, як написано в Євангелії від Івана, Бог послав Свого Сина на землю, щоб ми мали життя вічне. І хто має його, той повинен дякувати за це Богу, а хто ще не має – має закликати Його у своє серце.

Також проповідував Микола Корнієнко, який порівняв Пасху, що святкували колись євреї і свято, що ми маємо сьогодні: «Колись людей спасала кров ягнят – тепер же кров Ісуса Христа дарує нам спасіння!».

Господь говорить: «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою!» (Євангеліє від Матвія 11:28). Сьогодні ці слова звучать до кожного, хто ще не позбувся від тягаря гріховного земного життя.

Оксана Курлейко

Нагадаємо, що 29 квітня 2018 року лебединська молодь відвідала церкву «Дім Євангелія» (м. Суми) з пасхальною програмою.