Свято Жнив у лебединській церкві

«А коли плід доспіє, зараз він посилає серпа, бо настали жнива.» (Марка 4:29)

Осінь —  пора підсумків. Пора, коли, зібравши останній урожай з поля, можна нарешті підбити результати праці протягом року. Пора, коли, забивши комори доверху, можна з полегшення видихнути і просто подякувати Богу за урожай. Водночас ця пора нагадує нам і про жнива у духовному сенсі: скільки плодів принесли для Господа ми?

У лебединській помісній церкві євангельських християн-баптистів Свято Жнив цьогоріч проходило 14 жовтня. Навіть погода раділа цьому дню і вигравала промінням осіннього сонця на пожовклому листі. Святкове богослужіння розпочалося о 9 годині ранку. Першим принести подяку Богу за щедрий урожай мав змогу пастор помісної церкви Микола Корнієнко. У своєму слові він також підвів до думки про те, що ми маємо трудитись на ниві Божій, щоб принести гідні плоди у своєму житті.

Після цього тi, хто бажав, мали змогу прославити Господа за Його дарунки нам. Приємно, що навіть найменші гості свята по-дитячому щиро, проголошували, як дивовижно Бог все створив, влаштував i благословив.

Наступним дiлився Словом брат Микола Безуглий. Він звернув увагу на те, що як би ми не намагалися принести плоди, робити добрі справи, нічого не вийде, якщо в нашому житті немає Христа. Це подібно тому, як ніщо не виросте і не принесе врожаю, якщо Бог не дасть сонячного тепла та своєчасного дощу.

Далі — присутнi загальним співом виконали псалом «За все Тобі я дякую, Ісусе Спасе Мій». У продовження,  як молодь, так і люди зрілого віку прославляли  Господа в піснях, віршах та словах подяки. Також участь у служінні брав оркестр. Його учасники, в основному, підлітки грали на піаніно, скрипках та синтезаторах, прославляючи Бога музикою.

Наступними проповідували гості. Зокрема брат Віктор Лаба (м. Суми) зазначив, що неможливо принести добрий урожай, не виконуючи Слова Божого: «Не хлібом самим буде жити людина, але кожним словом, що походить із уст Божих» (Матвія 4:4). Натомість, коли ми будемо вивчати і виконувати Його заповіді, Господь буде оновлювати й удосконалювати нас. У кінці, спонукаючи проаналізувати свій духовний стан, він задав кілька питань для роздумів, зокрема про те, яка ж моя віра, яке моє молитовне життя.

Ще одна думка, яка пролунала від гостей у цей день, що ми повинні бути вдячні Богу за всі Його благословення, за Його участь у нашому житті. У тексті Послання до Солунян 18:5 з цього приводу написано «Подяку складайте за все, бо така Божа воля про вас у Христі Ісусі».

Одразу після служіння члени помісної церкви разом з гостями мали спілкування під час обіду, а хто бажав, могли сфотографуватися біля інсталяції з подарованих Богом плодів та квітів.

Оксана Курлейко

Нагадаємо, що в цей день Свято жнив відзначала також Ямпільська церква ЄХБ.